گاهی اوقات به دلیل آسیب‌هایی که می‌بینیم از داشتن دندان‌های زیبا و ردیف بی‌نصیب می‌مانیم. جراحی ایمپلنت دندان به شما کمک می‌کند تا در چنین شرایطی به معجزه‌ها باور کنید و دوباره لبخندی زیبا و همیشگی را به شما باز می‌گرداند.

اینکه برند دندان سوئیسی چیست؟ قیمت و انواع آن چگونه است و تفاوت آن با سایر روش‌های درمانی را در این مقاله به طور کامل بررسی می‌کنیم. اگر می‌خواهید با این روش بیشتر آشنا شوید یا قصد انجام جراحی دندان را دارید با ما همراه باشید.

ایمپلنت سوئیسی

ایمپلنت سوئیسی چیست

ایمپلنت سوئیسی یکی از روش‌های کاشت دندان است که می‌تواند جایگزین بسیار خوبی برای دندان‌های از دست رفته باشند. این جراحی در استخوان فک انجام شده و پایه‌ها در این قسمت کاشته می‌شوند.

این کاشت دندان بسیار مقاوم و با کیفیت بالاست و پایه‌ها با استخوان طبیعی پیوند می‌خورند که از نظر ثبات، ظاهر و عملکرد، گزینه‌ای عالی برای شما خواهد بود.

اگر قصد انجام جراحی ایمپلنت دندان سوئیسی را داشته باشید، باید به دنبال یک کلینیک معتبر در تهران باشید و اگر ساکن منطقه دیگری هستید در همان منطقه به دنبال حرفه‌ای‌ها باشید. البته اگر می‌خواهید یک کلینیک معتبر پیدا کنید می‌توانید در اینترنت جستجویی داشته باشید تا بتوانید با برندهای مطرح آشنا شوید.

این روش درمانی، یکی از انواع روش‌های زیبایی دندان در جهان است و طرفداران خاص خود را دارد. اگر دندان‌های شما آسیب دیدگی یا پوسیده باشند، می‌توانید از این روش برای جایگزین آنها انجام دهید و مثل روز اول دندان‌های بدون آسیب داشته باشید.

قیمت ایمپلنت سوئیسی

قیمت ایمپلنت سوئیسی به طور میانگین چیزی حدود 11.000.000 تا 30.000.000 خواهد بود، که این قیمت برای هر واحد دندان به همراه روکش است. کشور سئویس‌ مقصدی معروف در تولید انواع محصولات کاشت دندان بوده و اکثر برندهای آن جزء کشورهای مطرح خارجی هستند.

اما سوال اینجاست که هزینه کاشت دندان سوئیسی چگونه محاسبه می‌شود و چرا قیمت‌ها اینقدر بالا و پایین دارند؟ اولین چیزی که در هزینه‌های کاشت دندان تاثیر می‌گذارد، نوع برند محصولات استفاده شده است.

چون این دستگاه‌ها کیفیت و خصوصیات مخصوص به خود را دارند و به همین دلیل قیمت‌ها بالا پایین می‌شوند. حتی در برندهای سوئیسی نیز، اختلاف قیمت به خاطر عواملی مانند طول عمر و کیفیت وجود دارد. به همین دلیل، برند ایمپلنت سوئیسی یکی از عوامل مهم و تاثیرگذار بر هزینه نهایی کاشت دندان محسوب می‌شود.

مورد بعدی تعداد واحدهایی است که به آنها نیاز دارید، به همان تعداد، قیمت محاسبه می‌شود. به طور کلی هرچه تعداد کاشت دندان بیشتر باشد به طبع هزینه آن نیز بیشتر خواهد شد. از طرف دیگر هرچه تخصص و تجربه دندانپزشک برای عمل ایمپلنت سوئیسی بیشتر باشد، هزینه نهایی کاشت دندان هم بیشتر می‌شود.

قبل از جراحی نیازی به درمان‌های جانبی داشته باشید (تا محیط لازم برای کاشت دندان در دهانتان ایجاد شود) به روی هزینه نهایی درمان افزوده می‌شود. به عنوان مثال اگر فرد احتیاج به تقویت استخوان داشته باشد، عمل پیوند استخوان لازم است که بر هزینه اشت دندان سوئیسی تاثیر می‌گذارد. همچنین اگر قبل عمل نیاز به کشیدن دندان داشته باشید، هزینه کشیدن دندان نیز به هزینه کلی درمان افزوده می‌شود.

قیمت کاشت دندان سوئیسی به عواملی مانند نوع برند، تعداد واحدهای دندان، دستمزد دندانپزشک و غیره بستگی دارد. در بین انواع این برند، نوع اشترومن سوئیسی کیفیت و ماندگاری بسیار بالایی دارد.

اما این برند جز ۵ نفر اول در زمینه تولید ایمپلنت سوئیسی و کاشت دندان است، البته این کشور در ساخت و تولید انواع برند سوئیسی در دنیا زبانزد است.

قیمت ایمپلنت سوئیسی

انواع ایمپلنت سوئیسی

برندهای سوئیسی با کیفیت بالا و طول عمر بالا دندان‌ها‌ را تحت پوشش قرار میدهند. برخی از آنها بهترین نوع خود هستند و برای کاشت آنها باید هزینه‌های بالایی را در نظر گرفت. استفاده از جراحی سوئیسی دندان به عنوان بهترین روشی مناسب برای جایگزینی دندان‌های از دست رفته، خواهد بود. در ادامه، انواع برندهای مختلف سوئیسی بررسی می‌شود.

 SPI سوئیسی

 برند SPI  یکی از انواع تولیدکنندگان حرفه‌ای که اولین بار فعالیت خود را در سوئیس آغاز کرد. در مدت کوتاهی، این برند به یکی از مهم‌ترین تولیدی‌ها در سراسر جهان تبدیل شد.

کاشت دندان با این برند هزینه بالایی دارد اما در کنار کیفیت و دوام این محصول بسیار مناسب است. این موضوع باعث می‌شود که شما با اعتماد به کیفیت محصول، کاشت دندان خود را با استفاده از این محصول انجام دهید.

انواع ایمپلنت سوئیسی

 Straumann سوئیسی

فعالیت شرکت اشترومن در زمینه تولید محصولات کاشت در سوئیس با همکاری مهندسین جوان نابغه آغاز شد. این محصولات‌ و با عملکرد حرفه‌ای باعث درخشش این برند در میان سایر برندهای سوئیسی شد.

پزشکان و کارشناسان شرکت اشترومن برای ساخت آنها از دانش تخصصی خود و دستگاه‌های آزمایشی پیشرفته استفاده می‌کنند. طراحی و تطبیق آن با فک انسان و تطابق با دندان‌ها مورد آزمایش و بررسی قرار می‌گیرد. پس از بررسی‌های فراوان و تایید نهایی از سوی کارشناسان ارشد این سازمان، تولید نهایی می‌شود.

 Straumann سوئیسی

 trate سوئیسی

Trate یکی از برندهای برتر تولید Implant در سوئیس است که به دلیل قیمت مناسب و کیفیت بالا شناخته می‌شود. این برند، با ارائه محصولات با کیفیت بالا و قیمت مناسب، در رقابت با برندهای بزرگ این حوزه موفق عمل کرده است، اگرچه شهرت کمتری نسبت به رقبا دارد.

 Ihde سوئیسی

‌دکتر ایده، یکی از مشهورترین دندانپزشکان سوئیس است و این محصول به دکتر ایده نیز به او تعلق دارد. در طول سال‌ها فعالیت در زمینه ارائه بهترین ایمپلنت‌های سوئیسی فعالیت کرده و به دلیل ارائه محصولات با کیفیت برتر، به عنوان یکی از برترین برندهای سوئیسی شناخته شده است.

 biodenta سوئیسی

بیودنتال یک برند موفق در سوئیس بوده که با تیم حرفه‌ای و کارشناسان نابغه در زمینه دندان‌پزشکی و استفاده از تجهیزات هوشمند، توانسته در زمینه تولید و ارائه محصولات کاشت دندان با برندهای بزرگتر در سوئیس رقابت کند.

این برند تا کنون موفقیت‌های قابل توجهی داشته است.یکی از نگرانی‌های افراد قبل از انجام جراحی دندان، احتمال درد یا مشکلاتی در زمان کاشت دندان در استخوان فک است.

با امکان کاشت بیودنتال در استخوان فک با طراحی سه شیار اصولی در قسمت زیرین، این برند توانسته این فرآیند را بسیار آسان‌تر کند. این ویژگی یکی از مزایای مهم بیودنتال محسوب می‌شود.

 biodenta سوئیسی

TRI سوئیسی

برند TRI در سوئیس با کیفیت مناسب و شناخت دقیق نیازهای بیماران به یکی از برندهای معتبر در این کشور تبدیل شده است.

طراحی ساختار محصولات TRI به صورت اصولی و حرفه‌ای بوده و هیچ مشکلی ایجاد نمی‌کند. اما در طراحی ظاهر آنها، این برند از ظاهر اسکرونت زیمر آمریکایی الهام گرفته است.

 SIC سوئیسی

شرکت بن تاژ پارس، نمایندگی SIC سوئیس در ایران، با تلاش برای ارائه کیفیت بالا و قیمت مناسب، توانسته است توجه دندانپزشکان و بیماران نیازمند به کاشت دندان را جلب کند.

این برند، اگرچه بهترین برند سوئیسی نیست، اما کیفیت قابل قبولی دارد و به عنوان یک محصول ماندگار و باکیفیت بین بیماران زبانزد است.

SIC سوئیسی

 NEODENT سوئیسی

نئودنت، یکی از برندهای سوئیسی با قیمت اقتصادی است. این برند با قیمت مناسب خود، کیفیت و کارایی محصولات خود را حفظ کرده است. نوع سرامیکی این برند در سوئیس تولید می‌شوند و علاوه بر زیبایی، سبکی، انعطاف پذیری، کارایی، محکمی، بادوامی و راحتی نیز دارند.

 IRES سوئیسی

ایمپلنت سوئیسی آیرس یک برند فوق‌العاده و جدید در زمینه تولید و ارائه آن است. این برند در سوئیس فعالیت خود را در زمینه تولید محصولات کاشت دندان شروع کرده و در طی ۱۰ سال گذشته، محصولات با کیفیت بالا تولید کرده و در بیش از ۱۵ کشور نمایندگی‌های فعال داشته است.

آیا ایمپلنت سوئیسی خوبه؟

البته که جواب به این سوال بله است و نام برند هم به روی آن تأثیر خواهد داشت. همچنین، اگر قصد دارید بلافاصله بعد از کشیدن دندان ایمپلنت سوئیسی خود را انجام دهید، استفاده از برندهای سوئیسی بسیار توصیه می‌شود.

همانطور که قبل‌تر اشاره کردیم، برای یک جراحی موفق باید به دنبال کلینیک معتبری باشید. در کنار این موضوع اگر شما به دنبال خدمات کامپوزیت دندان جلو هستید، می‌توانید با مشاوران بریس دنتال در تماس باشید تا بهتر راهنمایی شوید.

استفاده از دندان مصنوعی در طولانی مدت می‌تواند منجر به تحلیل لثه شود، اما کاشت دندان این مشکل را ندارد زیرا دندان مصنوعی کاشته شده به استخوان فک متصل می‌شود و جایگزین دندان طبیعی می‌شود.

تفاوت برند سوئیسی با سایر ایمپلنت‌ها

‌کشور سوئیس یکی از تولیدکنندگان حرفه‌ای در زمینه کاشت دندان‌ها شناخته می‌شود و در محصولات این برند از مواد اولیه با کیفیت برای ساخت آنها استفاده می‌کنند. برندهای سوئیسی با تنوع بالا، قیمت مناسب‌‌تری نسبت به برندهای آلمانی دارند.

کیفیت و مرغوب بودن محصولات سوئیسی باعث شده که این‌ برند محبوبیت زیادی داشته باشد. از طرفی برندهای آلمانی با مقاومت بالایی نسبت آنها می‌توانند مناسب‌تر باشد ولی قیمت بالایی دارند.

اگر بخواهیم این برند را با برندهای کره ای مقایسه کنیم، هر دوی آنها کیفیت بالایی دارند‌ ولی برندهای کره‌ای‌ در زمان کمتری کاشت می‌شوند و درمان آنها موفقیت آمیزتر است.

این محصولات در سراسر جهان با استانداردهای مشابهی تولید می‌شوند، اما تفاوت‌هایی در مواد تولید شده دارند که‌ این موضوع باعث می‌شود باهم تفاوت‌هایی داشته باشند.

هر کشور ممکن است استانداردهای خود را برای تولید محصولات دندانی تعیین کند که ممکن است در کیفیت و ایمنی محصولات تاثیر داشته باشند.

قیمت کاشت دندان نیز ممکن است در کشورهای مختلف باشند که ممکن است این تفاوت‌ها ناشی از هزینه تولید، استانداردهای کیفیت و هزینه‌های دیگر باشد.

انتخاب بین برندهای آمریکایی و سوئیسی بیشتر به تصمیم پزشک و ترجیحات بیمار برمی‌گردد و برای اطمینان از کیفیت و ایمنی هر نوع، باید از تولیدکننده معتبر و مورد تأیید استفاده شود تا تمام استانداردهای لازم را رعایت کند.

سوالات متداول

  • در کاشت دندان، مراحل مختلفی وجود دارد. در مرحله اول، پایه ایمپلنت سوئیسی وارد لثه می‌شود. برای انجام این مرحله، برشی در لثه انجام می‌شود و پایه وارد می‌شود. در روش‌های جدید، اگر استخوان و لثه سالم باشند، می‌توان مرحله اول را حتی بدون برش انجام داد. هنگام جراحی، لثه‌ها را با استفاده بی‌حس کننده‌ها، بی حس می‌کنند و شما هیچ دردی را احساس نخواهید کرد.
  • در این مرحله، ریشه دندان خارج می‌شود و در صورت لزوم، پیوند استخوان نیز انجام می‌شود. قبل از انجام این مرحله، سی تی اسکن انجام می‌شود تا دنداپزشک ساختار استخوان را در محل کاشت دندان بررسی کند. اگر تراکم استخوان کافی باشد و نیازی به پیوند نباشد، در جلسه اول روکش موقت برای دندان قرار داده می‌شود. اما بسیاری از افراد تراکم استخوانی مناسبی ندارند و ریشه دندان‌هایشان پوسیده است، بنابراین نیاز به پیوند استخوان دارند و مرحله ساخت روکش نهایی 3 تا 6 ماه بعد از جراحی اصلی انجام می‌شود.

 

اگر بهداشت دندان خود را رعایت کنید و مراقبت‌های لازم را انجام دهید، می‌توانید به راحتی از کاشت دندان خود تا سالها استفاده کنید. عمر کاشت دندان معمولاً بین 10 تا 20 سال یا بیشتر است، البته به شرطی که دندان‌ها در اثر ضربه به فک یا دندانها آسیب نبینند.

  • بهترین زمان برای کاشت دندان با نوع سوئیسی بین ۲ تا ۶ ماه متغیر است. این بازه زمانی می‌تواند به عواملی مانند روش کاشت، نیاز بیمار و تشخیص دندانپزشک ‌ بستگی داشته باشد. اگر قصد کاشت دندان فوری را داشته باشید باید بلافاصله بعد از کشیدن دندان، این کاشت را انجام دهید

مدت زمان بهبودی بعد از عمل کاشت دندان ممکن است متفاوت باشد چرا که شرایط هر بیماری تفاوت دارد. البته باید بعد از جراحی مراقبت‌های پس از آن را به خوبی اجرا کنید و به خوبی از محل عمل شده مراقبت کنید تا بخیه‌ها باز نشوند، همچنین از دهانشویه استفاده کنید و به محل بخیه‌ها فشار زیادی نیاورید که باعث تک آنها شود.