کامپوزیت لبه شیشه ای با نمای یکدست و طبیعی خود، زیبایی خاصی را به لبخند شما می بخشد. بسیاری از زیباجویان به دنبال دندان هایی نچرال هستند تا ظاهری غیرطبیعی را در خود احساس نکنند . به همین منظور متخصصان این خدمات را در مدل شیشه ای یا شفاف ارائه می دهند تا مطابق سلیقه مراجعه کنندگان خاص پسند باشد. اما عده ای هستند که هنوز اقدامی برای زیبایی یا رفع نواقص دندان خود انجام نداده اند. عمدتا این افراد آشنایی چندانی با روش های موجود برای اصلاح طرح لبخند ندارند؛ بنابراین با معرفی مدل کامپوزیت شیشه ای و مراحل انجام آن، حق انتخاب با آگاهی بیشتر را به شما خواهیم داد.

کامپوزیت لبه شفاف

نمونه کارها

کامپوزیت لبه شیشه ای چیست؟

کامپوزیت لبه شیشه ای از سرامیک های شفاف و بدون ترکیبات فلز ساخته می شود. به علت شفاف و شیشه ای بودن آن ها، نور به خوبی از ماده عبور داده شده و ظاهری کریستالی و طبیعی خواهند داشت. برای ساخت چنین کامپوزیتی از مینای اصلی دندان الگو گرفته اند تا با تفاوتی با اصل آن ها نداشته باشند؛ پس می توان لقب طبیعی ترین روکش را به این مدل معرفی شده داد. اکثرا از این روش برای زیباسازی دندان های قدامی استفاده می کنند؛ چراکه هنگام صحبت کردن و لبخند زدن، بیشتر مورد توجه و دید مخاطب قرار می گیرند. در حال حاضر، لیرینگ شیشه ای با استفاده از جدیدترین متد روز دنیا، بهترین مدل برای ترمیم و اصلاح طرح لبخند نچرال به حساب می آید.

قیمت کامپوزیت لبه شیشه ای

پس از انتخاب این روش برای زیباسازی از دندان های خود، حالا مسئله هزینه و قیمت کامپوزیت لبه شیشه ای به وجود می آید. ممکن است قیمت های متفاوتی را برای دریافت این خدمات مشاهده کرده باشید. علت تفاوت قیمت ها در نوع مواد و دستگاهی است که پزشک متخصص این حوزه برایتان به کار می برد. از طرفی یکی از عوامل بسیار مهم در تعیین هزینه ها، تعداد دندان ها می باشد. طبیعتا هرچقدر تعداد بیشتری از آن ها را پوشش دهد، مواد بیشتری استفاده خواهد شد و باید انتظار افزایش قیمت ها را داشته باشید. همچنین باید بدانید که تخصص و تبحر دندانپزشک در جا به جایی قیمت ها تاثیرگذار است. متخصصان این حوزه معمولا دستمزد بیشتری را نسبت به دندانپزشکان تازه کار، دریافت می کنند. درنهایت، لوکیشن و محل جغرافیایی انواع کلینیک ها باعث وجود اختلاف در هزینه های خدمات شده اند. برای دریافت خدمات کامپوزیت دندان در تهران با قیمت های مقرون به صرفه، به کلینیک درسان مراجعه نمایید. در این مجموعه متخصصان و دندانپزشک های خبره گردهم آمده اند تا خدماتی بی نظیر را به شما ارائه دهند.

کامپوزیت لبه شیشه ای دندان

یکی از خدمات زیبایی دندان که امروزه طرفداران بسیاری پیدا کرده است، کامپوزیت لبه شیشه ای دندان می باشد. معمولا افرادی که به ایجاد ظاهر طبیعی درصورت خود توجه می کنند، به سراغ این روش خواهند رفت. در این روش، دندانپزشکان برای طبیعی تر شدن نما، به صورت لایه لایه مواد را روی دندان قرار می دهند تا تمامی نواقص و خرابی ها پوشیده بشود. سپس در قسمت لبه از مواد شفاف رزین مانند استفاده می کنند تا تفاوتی با دندان اصلی فرد نداشته باشد. در واقع، اگر این خدمات به خوبی انجام شود، هیچکس متوجه انجام اصلاحات شما در این ناحیه نخواهد شد. همچنین رعایت حالت سایه و حالت روشن توسط متخصص کمک می کند تا ظرافت و جلوه خاصی را به آن ببخشد. این شیوه نوین، اکثرا بدون تراش دندان ها انجام می شود و مدت زمان انجام خدمات کوتاه ولی بسیار موثر خواهد بود. البته در برخی موارد خاص مینای دندان تراش جزئی می خورد ولی کلا نسبت به سایر روش های کامپوزیت، تراش خوردگی در آن بسیار کم تر اتفاق می افتد.

کامپوزیت ونیر لبه شیشه ای

 در تکنیک کامپوزیت ونیر لبه شیشه ای تناژهای رنگی و تفاوت های آن کاملا رعایت می شود تا درنهایت لبخند بی نقصی را برایتان به ارمغان بیاورد. علاوه بر رنگ دندان، حفظ فرم و شکل طبیعی آن در این مدل کامپوزیت نکته بسیار مهمی محسوب می شود. از آنجایی که فرم دندان های هر فرد با دیگری تفاوت دارد، باید قبل از انجام خدمات، توسط متخصصان بررسی و معاینه شوند. در این بررسی فرم طبیعی دندان های اشخاص الگو برداری می شود و براساس آن موادگزاری آن انجام خواهد شد. به طورکلی، جنس ونیر تعیین کننده اصلی برای هرچه زیباتر شدن نتیجه این خدمات می باشد. کامپوزیت ips بهترین برند برای انجام این روش معرفی شده است؛ چون مواد آن مستحکم تر بوده و نقص های رنگی را به خوبی اصلاح می کند. البته جنس های دیگری نیز با قیمت های کم تر وجود دارد. برای استفاده از آن ها باید با پزشک متخصص خود مشورت کنید تا مزایا و معایب هر جنس را برایتان تشریح کند. همچنین جنس های مختلف آن درجه های متفاوتی از شفافیت را ارائه می دهند که این مورد هم، بستگی به سلیقه مراجعه کننده و توصیه دندانپزشک باتوجه به بررسی و معاینات او دارد.

کامپوزیت دندان شفاف

دندان ها در زیبایی صورت تاثیر زیادی می گذارند. اگر نقص، شکستگی و یا ترکی در آن ها وجود داشته باشد، به جرئت می توان گفت که نصف زیبایی صورت گرفته می شود. برخی روش های اصلاحی وجود دارند که کاملا غیر طبیعی می باشند و افراد ترجیح می دهند تا آن ها را انجام ندهند. اما کامپوزیت دندان شفاف مطابق با این نیاز به وجود آمد تا ظاهری زیبا در عین حال نچرال را به افراد هدیه دهد. این روش مطابق با فرم و رنگ خود دندان های اصلی فرد صورت می گیرد و پس از انجام آن، هیچ مورد غیرطبیعی در این ناحیه احساس نمی شود. هرچقدر کیفیت انجام کامپوزیت ونیر بیشتر باشد، طول عمر بیشتری خواهد داشت؛ پس انتخاب دندانپزشک ماهر برای آن حائز اهمیت می باشد. البته باید خاطر نشان کرد که کامپوزیت لبه شیشه ای و شفاف نیازمند رسیدگی و توجه ویژه می باشد تا رنگ آن تغییری نکند. کشورهای مختلفی دست به تولید این ماده زده اند که بعضی از آن ها در این زمینه عملکرد موفقیت آمیزتری داشته اند. کامپوزیت آلمانی جنس بسیار خوب و ظاهری درخشان دارد که بعضی از کلینیک ها از آن بهره می برند.

مزایای ونیر کامپوزیت دندان با لبه شیشه ای

مزایای ونیر کامپوزیت دندان با لبه شیشه ای باعث شده است تا نسبت به دیگر روش های مشابه آن برتری پیدا کند. به همین علت به طور روز افزون شاهد استقبال بیشتر مردم از این خدمات هستیم.

  • خدمات دندانپزشکی برای عده ای یادآور درد و ناراحتی زیاد است. اما این نوع کامپوزیت بدون هیچ درد و یا احساس ناراحتی انجام می شود.
  • یکی از دلایلی که افراد کامپوزیت نمی کنند، تراش دادن دندان های اصلی و غیرطبیعی شدن ظاهر آن ها می باشد. ولی کامپوزیت لبه شیشه ای احتیاجی به تراش دادگی ندارد و فقط در شرایط بسیار خاص به صورت جزئی، دندان کمی تراش خواهد خورد.
  • شاید شنیده باشید افرادی که کامپوزیت می کنند نباید غذاهای سفت را بجوند. در شرایط عادی فقط خوردن غذاهای نرم برای زندگی نرمال دشوار می باشد و به همین علت از انجام این روش سرباز می زنند. در این تکنیک نوین، با استفاده از مواد درجه یک و محکمی چون کامپوزیت ژاپنی، دیگر جای نگرانی وجود نخواهد داشت؛ زیراکه در برابر فشار زیاد حاصل از جویدن غذاهای سفت، مقاومت بسیار بالایی دارند.
  • از دیگر مزایای کامپوزیت لبه شفاف، حفظ فرم اصلی دندان می باشد. با الگوبرداری های دقیق توسط پزشک متخصص، نتیجه کلی برایتان رضایت بخش خواهد بود.
  • مراجعات متعدد به کلینیک زمان بر و کسل کننده است. عده ای زمان کافی برای مراجعات منظم در جلسه های پشت سرهم را ندارند؛ بنابراین از مهم ترین مزایای ونیر شیشه ای، کوتاه بودن طول انجام آن می باشد. معمولا در یک جلسه تمامی مراحل به اتمام می رسند.
  • حفره های خالی بین دندان را پر می کند و از نظر ظاهری، نمای یکدست و جذاب به دهان می بخشد.

مراحل کامپوزیت دندان با لبه شیشه ای

اگر مراجعه کنندگان با مراحل کامپوزیت دندان با لبه شیشه ای آشنایی بیشتری داشته باشند، نگرانی از بابت درد، تراش خوردگی و سایر مسائل دیگر را نخواهند داشت. به همین منظور تمامی مراحل را به ترتیب برایتان عنوان کرده ایم.

معاینه

در مراحل اولیه معاینه توسط پزشک متخصص انجام می شود. این معاینات به منظور بررسی فرم دندان ها و تناژ رنگی آن صورت می گیرد. همچنین در صورت وجود کثیفی و آثار مواد غذایی، قبل از کامپوزیت بلچینگ می کنند.

آماده کردن دندان برای کامپوزیت

بعد از معاینه باید، آماده کردن دندان برای کامپوزیت انجام شود. در این مرحله اگر نیاز به تراش خوردگی باشد، صورت می پذیرد و اگر نباشد، آن ها را تمیز می کنند تا موادگزاری انجام شود.

نصب کامپوزیت

یکی از حساس ترین مراحلی که نیاز به دقت بالایی دارد، نصب کامپوزیت می باشد. قسمت بالایی تاج به صورت لیرینگ یا همان لایه لایه موادگذاری می شود. این قسمت همانند کامپوزیت های نرمان صورت می گیرد، اما وجه تمایز مهم آن در قسمت پایینی تاج است. مواد رزینی و شفاف در لبه کامپوزیت قرار می گیرند و با ایجاد شیارهای بسیار ریز همانند فرم اصلی دندان، ظاهری طبیعی را می سازند.

پالیش دندان

در مرحله آخر نوبت به پالیش دندان می رسد و در این قسمت، پلاک و لکه ها را از روی کامپوزیت از بین می برند تا نمایی درخشان و تمیز داشته باشند. پولیشینگ خدماتی است که به منظور زیبایی و درمانی انجام می شود.

تفاوت کامپوزیت دندان لبه شیشه ای و کامپوزیت دندان ساده

یکی از مهم ترین سوال هایی که ممکن است در ذهن هر شخصی صورت گیرد این است که، تفاوت کامپوزیت دندان لبه شیشه ای و کامپوزیت دندان ساده در چیست؟ افرادی که تصمیم به انجام چنین خدماتی می گیرند، معمولا بر سر این دو راهی می مانند. اما با توضیح تفاوت های هریک بهتر می توانید تصمیم گیری کنید. اولین تفاوت آن ها در متد و تکنیک به کارگیری می باشد. در مدل کامپوزیت لبه شیشه ای، قسمت بالایی تاج به صورت لایه بندی موادگذاری می شود و در قسمت پایینی از مواد شفاف برای طبیعی تر شدن کمک می گیرند. دومین تفاوت در ظاهر کلی است که هرکدام در طرح لبخند وجود خواهند آورد. همانطور که قبلا اشاره کردیم، ونیر شفاف ظاهری نچرال و طبیعی تر دارد و کامپوزیت ساده از این نمای طبیعی آنچنان بهره مند نیست. درآخر، احتمال دارد تفاوت هایی در بحث هزینه ها و قیمت داشته باشند که این مورد بیشتر بستگی به کلینیک و متخصص مدنظرتان دارد.

سوالات متداول

کامپوزیت شفاف برای افرادی مناسب است که نیاز به محافظت از مینای دندان دارند و به همین علت باید آن را روکش کنند. همچنین عده ای ممکن است که زیبایی لبخند خود را با درمان های ریشه دندان از دست داده باشند. این افراد نیز می توانند زیبایی و سفیدی را با این روش به لبخند خود برگردانند. درمجموع، این روش معرفی شده، برای تمام اشخاصی که نیاز به ترمیم فرم دندان و اصلاح طرح لبخند خود هستند، مناسب و کاربردی می باشد.

کامپوزیت ips ساخت کشور آلمان می باشد و از کیفیت بسیار بالایی برخودار است. برندهای آلمانی در زمینه تولیدات باکیفیت مشهور هستند و می توانید از آن استفاده نمایید.

در پاسخ به این سوال باید بگوییم خیر، اگر نکات بهداشتی مربوط به دهان را به خوبی انجام ندهید، به مرور زمان دندان هایتان پوسیده خواهد شد.

افرادی که عادت به سایش یا دندان قروچه دارند، نکات بهداشتی را رعایت نمی کنند و دندان هایی بسیار نامرتب دارند، نمی توانند از کامپوزیت استفاده کنند.

کامپوزیت دندان نیاز به مراقبت های ویژه دارد. درصورتیکه روزی سه بار مسواک بزنید و واترجت یا نخ دندان را در روتین نگهداری خود به کار ببرید، کامپوزیت باعث ایجاد بوی بد در دهان نخواهد شد.