کامپوزیت آلمانی دندان چیست؟ Composite آلمانی چه انواعی دارد؟ بهترین برندهای کامپوزیت آلمانی کدام هستند؟

کامپوزیت دندان ها یک روش فوق العاده برای از بین بردن بی نظمی‌ها و ایرادات جزئی دندان است که به منظور رفع فاصله بین دندان و روشن‌تر کردن رنگ آن‌ها مناسب است، همچنین برای افرادی که به دلیل مصرف سیگار و قهوه دارای دندان‌های زرد و نامرتبی هستند گزینه هوشمندانه‌ای در نظر گرفته شده است. این نوع کامپوزیت به دلیل اینکه از متریال آلمانی تهیه شده است کیفیت فوق العاده بالایی داشته و به بهترین شکل فرم دندان‌ها را بهبود بخشیده و زیبایی آن را بازمی‌گرداند تا بتوانید لبخندی هالیوودی با دندان‌های مرواریدی داشته باشید. اگر به دنبال دریافت این نوع خدمات هستید بهتر است تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید تا همه چیز را در مورد کامپوزیت آلمانی را در اختیارتان قرار دهیم.

کامپوزیت آلمانی

کامپوزیت آلمانی چیست؟

کامپوزیت آلمانی یکی از متریال پرکاربرد در میان تمامی برندهای کامپوزیت است که در ایران نیز طرفداران بسیار زیادی دارد، علت محبوبیت این متریال را باید مقاومت آن در برابر ساییدگی و تغییر رنگ در نظر بگیریم. برندهای محصولات آلمانی بسیار متنوع بوده و با توجه به بودجه‌ای که در اختیار دارید شرایطی فراهم می‌کنند تا بتوانید از Composite مناسب استفاده فرمایید. خوشبختانه در بسیاری از کلینیک‌های معتبر از متریال آلمانی استفاده شده در نتیجه می‌توانید به راحتی از آن بهرمند شده و زیبایی لبخند خود را چندین برابر کنید.

قیمت کامپوزیت آلمانی

قیمت کامپوزیت آلمانی با توجه به اینکه از چه برندی استفاده شده متفاوت است، این بازه قیمتی برای هر واحد دندان معادل با 2/5 تا 3/5 میلیون تومان می‌باشد. هزینه نهایی این متریال آلمانی به پارامترهای مختلفی بستگی دارد، به عنوان مثال تعداد واحد Composite می‌تواند در این مورد موثر در نظر گرفته شود. همچنین میزان تخصص پزشک فاکتور مهمی است که باید به آن توجه داشته باشید، برخی از کلینیک‌ها به واسطه اینکه از ابزارهای تخصصی و با آخرین تکنولوژی فرآیند درمان را انجام می‌دهند ممکن است مبلغ بیشتری از شما دریافت کنند. همچنین تجربه دندانپزشک نیز روی قیمت موثر بوده و درمان‌های جانبی چون ترمیم، جرم گیری و عصب کشی روی افزایش قیمت تاثیرات خود را اعمال می‌کنند به همین دلیل بهتر است پیش از اینکه به دنبال استفاده از Composite آلمانی باشید با متخصص این حوزه صحبت کرده و از او مشورت دریافت کنید.

انواع کامپوزیت آلمانی

کامپوزیت آلمانی انواع مختلفی دارد و توسط برندهای گوناگونی تولید می‌شود که در ادامه به معرفی و بررسی آن‌ها می‌پردازیم.

کامپوزیت آلمانی هی دنتال

Composite آلمانی هی دنتال یک محصول سرامیکی بوده که با توجه به آخرین تکنولوژی‌ها ساخته و در دسترس قرار گرفته است، نسبت به سایر برندها رنگ پذیری پایینی دارد و جلای چشمگیر آن باعث شده تا دندان‌ها درخشانی بالایی داشته باشند. تنوع رنگی در این برند بسیار بالا بوده و همچنین رنگ متریال به مرور زمان تغییر پیدا نمی‌کند بر این اساس به یکی از بهترین انتخاب‌ها برای افرادی تبدیل شده که به دنبال زیبایی بخشیدن به دندان‌ها هستند. این برند به دلیل کیفیت بسیار بالایی که دارد پس از قرارگیری دندان ثابت با ایمپلنت دندان نیز بکار گرفته می‌شود.

Composite آلمانی داینامیک پلاس

کامپوزیت آلمانی داینامیک پلاس از مقاومت بالایی برخوردار بوده و به دلیل استحکام زیادی که دارد توانسته یکی از بهترین انواع برندهای آلمانی باشد. این محصول از نوع میکروهیبریدی بوده در نتیجه در برابر فشار زیاد کیفیت خود را از دست نداده و دچار شکستگی نمی‌شود. از این برند اصولا به منظور ترمیم پوسیدگی استفاده شده و علاوه بر آن برای رفع مشکلات دندان‌های قدامی نیز مناسب است. بدین ترتیب اگر بخواهیم این متریال آلمانی را مورد بررسی قرار دهیم باید بگوییم که مقاومت بالایی داشته و به خوبی فرم می‌گیرید، همچنین پولیش پذیری مناسبی داشته و به همین دلیل هم به هنگام کار دندانپزشک را با چالش مواجه نمی‌کند.

کامپوزیت آلمانی زنیت ZENIT

این برند از نوع نانو کامپوزیت است که کیفیت فوق العاده بالایی داشته و این روزها مورد استقبال قرار گرفته است. با شرایط مختلف دهان و دندان سازگاری داشته و یکی از بهترین مارک‌های آلمانی برای از بین بردن عیوب دندان است. رنگ پذیری پایینی دارد در نتیجه مقابل رنگ مقاومت زیادی از خود نشان می‌دهد. تطابق رنگ بالایی را به ارمغان آورده و با توجه به ساختار منحصر به فردی که دارد فاصله بین دندان و Composite را کاهش می‌دهد. در برابر سایش مقاومت بوده و به مرور زمان دچار شکستن یا کنده شدن نمی‌شود. 

کامپوزیت آلمانی داینامیک فلو

Composite آلمانی داینامیک فلو را باید یکی از معروف‌ترین و بهترین برندهای آلمانی در نظر بگیریم که برای ترمیم مینای دندان انتخاب مناسب و ایده‌آلی است. در ترمیم زیبایی دندان کاربرد بسیار زیادی از خود نشان داده و اصولا به منظور پوشاندن پوسیدگی دندان از آن استفاده می‌شود. از جمله نکات مثبتی که در مورد این برند وجود دارد را باید درخشنگی و براقیت بالای آن در نظر گرفت. همچنین پیوند مناسبی با چسب برقرار کرده بدین ترتیب احتمال افتادن مواد کاهش پیدا می‌کند. طیف رنگی در آن گوناگون بوده در نتیجه با توجه به رنگ دندان و سلیقه خود می‌توانید آن را مورد استفاده قرار دهید.

تفاوت کامپوزیت آلمانی با ژاپنی

تفاوت Composite آلمانی با ژاپنی بیشتر در مورد زیبایی و استحکام برندها مطرح می‌شود، محصولات ژاپنی زیبایی بیشتری را به ارمغان آورده در صورتی که برندهای آلمانی به دنبال افزایش استحکام هستند. شفافیت در محصولات ژاپنی بالاتر بوده اما ثبات رنگ در مورد کالای آلمانی بالاتر خواهد بود در نتیجه اگر به دنبال سفیدی فوری دندان با لمینت  دنداهای جلو هستید اما بودجه کمی در دسترس دارید برندهای Composite آلمانی بهترین انتخاب هستند. در مورد کاربرد این نوع روکش باید گفت که برندهای آلمانی به دلیل اینکه ساختار منحصر به فردی دارند باید توسط متخصصین و به طور حرفه‌ای روی دندان قرار گیرد. در مورد هزینه نیز باید بگوییم که محصولات ژاپنی اصولا قیمت بالاتری دارند.

تفاوت کامپوزیت آلمانی با سوئیسی

در حوزه کیفیت باید بگوییم که محصولات هر دو کشور کیفیت بسیار بالایی را از خود ارائه داده و تقریبا در یک سطح هستند، در این زمینه ممکن است برخی از برندهای سوئیسی عملکرد بهتری از خود نشان دهند. در مورد زیبایی ظاهر نیز شباهت بسیار زیادی داشته ولی اگر بخواهیم یک محصول را انتخاب کنیم محصولات آلمانی در این گزینه بهتر هستند. هر دو از دوام زیادی برخوردار بوده و ماندگاری بالایی دارند و طول عمر آن‌ها اصولا معادل با 5 سال در نظر گرفته شده است. به دلیل استحکام بالای کامپوزیت آلمانی نسبت به سوئیسی از آن برای ترمیم دندان استفاده می‌شود.

تفاوت کامپوزیت آلمانی با آمریکایی

کامپوزیت آلمانی و آمریکایی در عرصه دندانپزشکی از محبوبیت بالایی برخوردار هستند و به دلیل ظرافت در ساخت و تهیه‌ی آن‌ها دوام بسیار زیادی را از خود نشان داده‌اند. هر دو محصول ظاهر طبیعی دارند. برندهای آلمانی اصولا غیربرجسته بوده و برندهای آمریکایی نیز درخشندگی فوق العاده‌ای را به مشتریان خود ارائه‌ داده‌اند. هر دو سازگاری بالایی با ساختار دندان دارند. به منظور ترمیم محصولات هردو کشور گزینه مناسبی هستند با این حال اگر به دنبال ترمیم دندان‌های پوسیده هستید توصیه می‌شود تا به دنبال برندهای آلمانی باشید. طیف رنگی هردو بالا بوده با ثبات رنگی مناسب در دسترس قرار گرفته است.

کامپوزیت آلمانی کاریزما

کامپوزیت آلمانی کاریزما به منظور ترمیم و بازسازی دندان‌های قدامی و خلف بکار گرفته شده که این روزها مورد توجه بسیاری از بیماران و دندانپزشکان قرار گرفته است. به دلیل اینکه در این فرآیند از محصولات باکیفیت استفاده می‌شود مقاومت دندان در برابر فشار، ساییدگی و رنگ پذیری بالا رفته و دوام آن نیز افزایش پیدا می‌کند. Composite کاریزما اصولا دارای ظاهر طبیعی بوده و با تمامی دندان‌ها تطابق پیدا می‌کند. این نوع محصول با فرمولاسیون جدید سرامیکی بهبود پیدا کرده در نتیجه افراد بدون اینکه تغییری در بهداشت و یا رژیم غذایی خود داشته باشند می‌توانند با مشورت از سوی متخصصین این حوزه در کلینیک‌های معتبر از جمله دندان پزشکی بریس دنتال از Composite کاریزما بهرمند شوند.

بهترین برند کامپوزیت آلمانی

شرکت Heydent یکی از معتبرترین برندهای حال حاضر در سراسر دنیا است که کامپوزیت را با کیفیت فوق العاده بالا ارائه داده تا تمامی افراد این امکان را داشته باشند تا از دندان‌های زیبا بهرمند شوند. علاوه بر آن برندهایی چون Dynamic Plus و Dynamic Flow نیز در این زمینه محصولات باکیفیتی را وارد بازار کرده‌اند، در نتیجه اگر به دنبال کالایی با کیفیت هستید که طول عمر بالایی داشته باشد و در برابر فشار و ساییدگی نیز مقاومت زیادی از خود نشان دهد بهتر است به دنبال محصولات این 3 برند باشید که این روزها محبوبیت بالایی پیدا کرده‌اند. محصولات این برندها در رنگ‌های گوناگون ارائه شده تا دندان‌ها ظاهری طبیعی داشته باشند همچنین با قیمت مناسبی در دسترس قرار گرفته است. دوام بالا و کیفیت فوق العاده‌ی محصولات وجه تمایز آن‌ها با سایر برندها در نظر گرفته شده است.

جدول قیمت کامپوزیت

جدول قیمت کامپوزیت با توجه به نوع آن و برند تولید کننده در سال 1403 به شرح زیر تعریف شده است:     

نوع کامپوزیت

قیمت سال 1403

آی پی اس

3,600,000 تومان

سارمکو

3,400,000 تومان   

سولافیل

2,800,000 تومان   

توکویاما

3,200,000 تومان

کاریزما

3,000,000 تومان

سوالات متداول

در سال 1403 بهترین کامپوزیت آلمانی برای هر واحد دندان مبلغی برابر با 6 میلیون تومان دارد که کیفیت بسیار بالایی داشته و طول عمر زیادی دارد در نتیجه انتخاب مناسبی برای از بین بردن عیوب دندان است.

هزینه کامپوزیت آلمانی نسبت به روکش سرامیکی کمتر است چرا که در ابتدا نیاز به لابراتور نداشته و تمامی فرآیند کار توسط دندانپزشک انجام می‌شود، علاوه بر این موضوع به دلیل اینکه درمان در یک جلسه صورت می‌گیرد قیمت نهایی پایین‌تر خواهد بود.

این نوع کامپوزیت به دلیل مزایای بسیار زیاد و همچنین استحکام بالا و ظرافتی که روی دندان دارد اصولا به افرادی توصیه می‌شود که دارای دندان‌های پوسیده هستند تا به بهترین شکل تمامی اشکالات و ایرادات دندان را از بین ببرد. همچنین اگر دارای دندان‌های زرد یا سیاه هستید برندهای آلمانی انتخابی هوشمندانه برای ایجاد یک لبخند طبیعی هستند.