مراحل کامپوزیت دندان بسیار تخصصی بوده و باید با استفاده از آخرین تکنولوژی‌ها و توسط دندانپزشکان مجرب انجام شود تا عوارضی را به دنبال نداشته باشد، بدین ترتیب به دنبال محصولات برند و معتبر باشید. کامپوزیت ژاپنی از جمله بهترین و پرطرفدارترین انواع کامپوزیت در بازار است که متقاضیان زیادی داشته و با کیفیت فوق العاده بالا در دسترس قرار می‌گیرد تا تمامی افراد بتوانند با استفاده از آن دندان‌های خود را تعمیر کرده و به خوبی فرآیند زیباسازی لبخند را انجام دهند. در صورتی که به دنبال سفید کردن دندان و از بین بردن عیوب آن هستید بهتر است کامپوزیت ژاپنی را در نظر بگیرید که برای ترمیم کردن بسیار مناسب در نظر گرفته می‌شود.

کامپوزیت ژاپنی

کامپوزیت ژاپنی چیست؟

کامپوزیت ژاپنی یک ماده مصنوعی ناهمگن است که در دندانپزشکی برای تعمیر دندان‌های آسیب دیده مورد استفاده قرار می‌گیرد. این نوع Composite در صورت پوسیدگی یا شکستن دندان انتخابی هوشمندانه‌ای بوده که به بازسازی بخش قدامی می‌پردازد. این روکش ایرادات و مشکلات دندان را به خوبی از بین برده و ظاهری طبیعی به آن می‌بخشد. این محصول ژاپنی انواع مختلفی دارد و با قیمت‌های گوناگون در اختیار قرار گرفته تا تمامی افراد با در نظر گرفتن نیاز خود و بودجه‌ای که در اختیار دارند بهترین محصول را مورد استفاده قرار دهند.

قیمت کامپوزیت ژاپنی

قیمت کامپوزیت ژاپنی که این روزها در کشور ایران طرفداران بسیار زیادی پیدا کرده به ازای هر واحد 3 تا 4 میلیون تومان است. این قیمت به نوع متریال و کامپوزیت نیز وابسته است در نتیجه ممکن است که با طیف وسیعی از قیمت‌ها رو به رو شوید. همچنین مورد مهم دیگر برای تعیین هزینه Composite ژاپنی را باید کلینیکی در نظر گرفت که آن را برای دریافت خدمات انتخاب می‌کنید. برخی از مراکز درمانی به دلیل اینکه از آخرین تکنولوژی‌ها برخوردار بوده و همچنین با متخصصین مجرب در این زمینه همکاری دارند ممکن است هزینه بالاتری برای کامپوزیت ژاپنی در نظر بگیرند در نتیجه به این موضوع نیز دقت داشته باشید. بررسی‌ها نشان داده که هزینه بهترین کامپوزیت ژاپنی در سال 1403 برای هر واحد حدود 6 میلیون تومان بوده اما در مجموع این رقم بین 4 تا 5 میلیون تومان در نظر گرفته می‌شود، به دلیل اینکه در فرآیند درمان به لابراتور نیاز نیست قیمت‌ها کاهش پیدا کرده و بر این اساس Composite به نوعی از خدماتی چون روکش سرامیکی ارزان‌تر هستند.

انواع کامپوزیت ژاپنی

Composite ژاپنی انواع مختلفی دارد که اغلب آن‌ها از کیفیت بسیار بالایی برخوردار هستند، در ادامه به طور دقیق تمامی برندهای معروف و معتبر را بررسی کرده تا با توجه به بودجه خود از بهترین متریال استفاده کنید. 

کامپوزیت برند توکویاما

توکویاما یکی از برندهای مقرون به صرفه ژاپنی است که طرفداران بسیار زیادی دارد. از جمله مزایای این برند را باید استحکام و دوام بالای آن در نظر بگیریم. از متریال مرغوبی تهیه شده و به همین دلیل در صورت استفاده از مواد غذایی رنگی، دچار تغییر رنگ نمی‌شود. به راحتی قابلیت نصب را فراهم کرده و با توجه به اینکه هزینه کمی نیاز دارد می‌تواند گزینه ایده‌آلی باشد.

کامپوزیت گرادیا

بی شک این برند یکی از بهترین برندهای ژاپنی است که میکروهیبریدی بوده و بر این اساس هم مزایای بسیار زیادی را با خود به همراه دارد. ساختار منحصر به فردی داشته و فیلر بالای ذرات از استحکام بالایی در برابر ضربه یا شکستن برخوردار هستند. از جمله مهمترین نکات در مورد این Composite را باید اثر آفتاب پرست متریال آن در نظر گرفت که فرم طبیعی و نچرال را به همراه دارد و نور را به خوبی منعکس می‌کند به همین دلیل هم اعتماد به نفس را در هنگام حرف زدن افزایش می‌دهد، تنها نکته‌ای که برای استفاده از این محصول وجود دارد نحوه نگهداری از آن است. توصیه می‌شود مانند مراقبت های بعد از بلیچینگ دندان، مراقبت‌های بعد از Composite گرادیا را جدی بگیرید تا طول عمر آن افزایش یابد.

کامپوزیت ژاپنی کوراری

یکی از برندهای معروف ژاپنی است که در تولید محصولات خود از متریال مرغوب استفاده کرده است. به دلیل اینکه نور را از جهات مختلف منعکس می‌کند ظاهر کاملا طبیعی پیدا کرده در نتیجه نیاز نیست نگران درخشان بودن لبخند خود باشید. یکی از بهترین محصولات این برند کامپوزیت کلیرفیل است که از فیلرهای آلی ساخته شده و شفافیت دندان را افزایش می‌دهد. ظاهر زیبایی ایجاد کرده و همچنین این امکان را ایجاد کرده تا پولیش پذیری به راحتی انجام شود.

کامپوزیت ژاپنی جیانیال

در زمره بهترین انواع کامپوزیت قرار دارد که شکل ظاهری فوق العاده‌ای را به دندان‌ها می‌بخشد. در ساخت آن از فناوری HDR استفاده شده بر این اساس در تصاویر رادیوگرافی به راحتی قابل تشخیص است. این محصول در تهران طرفداران بسیار زیادی داشته و اصولا برای ترمیم و زیباسازی دندان توسط متخصصین بکار گرفته می‌شود. از مهمترین مزایای آن باید به ثبات رنگ، کاربری آسان و قابلیت پولیش پذیری اشاره کنیم که سطوح دندان را به خوبی براق صاف می‌کند. قیمت این نوع از کامپوزیت نسبت به محصولات مشابه کاهش پیدا کرده است.

تفاوت کامپوزیت ژاپنی با کامپوزیت آلمانی

از جمله مهمترین رقبای Composite ژاپنی را باید برندهای آلمانی در نظر بگیریم که بسیار معروف بوده و در سطح دنیا طرفداران بسیار زیادی دارند. در مقایسه این دو نوع کامپوزیت باید بگوییم که هر دوی آن‌ها از مزایا و معایبی برخوردار هستند. به عنوان مثال محصولات ژاپنی به دلیل زیبایی بیشتر و سهولت در استفاده معروف هستند در صورتی که محصولات آلمانی دوام بیشتری داشته و خواص فیزیکی آن‌ها ماندگار است.

از نظر زیبایی هر دوی آن‌ها به خوبی دندان‌ها را تحت پوشش قرار داده و در برابر شکستن یا کنده شدن لایه‌ها مقاومت بالایی از خود نشان می‌دهند در نتیجه طول عمر بالایی داشته و ثبات رنگی آن‌ها زیاد است به همین دلیل هم در صورت استفاده از مواد غذایی رنگی به راحتی فرم و کیفیت خود را از دست نمی‌دهند. اصولا محصولات ژاپنی به دلیل اینکه شفافیت بیشتری دارند و یکپارچه هستند مورد ستایش قرار می‌گیرند این در صورتی است که محصولات آلمانی آنطور که باید شفاف نبوده اما به مرور کیفیت و فرم خود را از دست نمی‌دهند.

در زمینه قیمت تفاوت‌ها فاحش می‌شود، متریال ژاپنی کیفیت بالایی داشته و فرآیند ساخت آن‌ها پیشرفته‌تر است در نتیجه ممکن است شاهد قیمت بالاتر برای آن‌ها باشید، در مقابل متریال آلمانی با قیمت بهتری عرضه شده است با این حساب باید بگوییم که هر دو محصول انتخاب عالی و فوق العاده‌ای برای ترمیم در نظر گرفته می‌شوند که برای استفاده بعد از ایمپلنت کره ای گزینه ایده‌آلی هستند.

تفاوت کامپوزیت ژاپنی و آمریکایی

برندهای آمریکایی اهمیت زیادی برای مقاومت و ماندگاری محصول قائل هستند و نسبت به برندهای ژاپنی در برابر رنگ و شکستگی مقاومت بیشتری دارند. برندهای آمریکایی اصولا نانوهیبریدی بوده و به همین دلیل برابر کنده شدن مناسب‌تر هستند و در برابر تغییر رنگ نیز ایده‌آل در نظر گرفته می‌شوند. در مقابل اگر مدل آمریکایی در برابر شکستن مقاوم است، مدل ژاپنی ماندگاری بالاتری در داخل دهان داشته و به همین دلیل طول عمر بالاتری دارد. بر این اساس طبق تحقیقات انجام شده در این زمینه محصولاتی که دارای برند ژاپنی هستند بیش از 3 سال بوده و این نسبت به مدل‌های آمریکایی بالاتر است. در نتیجه برای اینکه بتوانید بهترین متریال را استفاده کنید بهتر است انواع کامپوزیت آمریکایی و ژاپنی را مورد بررسی قرار دهید.

بهترین برند کامپوزیت ژاپنی

برندهای ژاپنی زیادی وجود دارند که Composite را تولید کرده و آن را در دسترس مشتریان قرار می‌دهند، در این بین برخی از برندها به طور اصولی و استاندارد محصولات ویژه‌ای را تولید کرده‌اند تا تمامی افراد بتوانند به راحتی به زیباسازی دندان‌ها بپردازید. بدین ترتیب یکی از بهترین‌ها در این زمینه را باید جی سی به حساب آوریم که تجربه صد ساله داشته و از بهترین تکنولوژی‌ها استفاده کرده است. وسواس مدیران و تولید کنندگان این محصول باعث شده تا Composite فوق العاده‌ای را طراحی و ارائه دهند که در بهترین کلینیک دندان پزشکی نیز از آن استفاده می‌شود.

خاصیت ترمیمی و بادوام داشته و با ظاهر طبیعی در اختیار قرار گرفته است. جالب است بدانید که شعار این شرکت «محصولات خوب و واقعی، برای فایده مشتریان ساخته می شوند، نه به خاطر سود ما. اقدامی که به نفع کاربر باشد، در نهایت باعث خوشحالی ما خواهد شد» است. همچنین برند توکویاما نیز به دلیل اینکه برای از بین بردن ایرادات دندان کاربرد زیادی دارد بسیار مناسب در نظر گرفته شده است، قیمت مناسبی داشته و باکیفیت فوق العاده در دسترس قرار می‌گیرد.

سوالات متداول

با توجه به وضعیت دهان و دندان، ایجاد ترک، لب پر شدن یا شکستگی روکش، امکان ترمیم آن وجود دارد. نکته مهمی که در این زمینه وجود دارد را باید این موضوع در نظر بگیریم که پیش از ترمیم دندانپزشک متخصص باید این موضوع را بررسی کنید تا ببیند که آیا آسیب به روکش در حد مجاز بوده و می‌توان مراحل ترمیم را انجام داد یا خیر، سپس مراحل ترمیم باید با توجه به استانداردها و ابزارهای تخصصی از سوی دندانپزشکان صورت می‌گیرد.

در صورتی که فرد دارای دندان‌های نافرم و کج است بهترین انتخاب کامپوزیت ژاپنی است که توانسته تمام عیوب را به خوبی از بین برده و کیفیت بالایی ارائه دهد. همچنین به منظور بهبود رنگ دندان و پوشش مشکلات نیز بهترین گزینه است چرا که از متریال مرغوب و توسط برندهای معتبر در سطح دنیا طراحی و ساخته شده است.

برداشتن این روکش ژاپنی بستگی به قرار گیری آن روی دندان دارد، در صورتی که مراحل قرارگیری روکش بدون تراش خوردن یا با تراش کم انجام شود شرایطی ایجاد می‌شود تا بتوانید بدون درد و عوارض جانبی آن را از روی دندان‌های خود بردارید.

در صورتی که بودجه کافی برای قرار دادن روکش‌های کامپوزیت ژاپنی در اختیار نداشته اما می‌خواهید تا فرم لبخند خود را بهبود بخشید و دندان‌هایی سفید و مرواریدی رنگ داشته باشید در برخی از کلینیک‌های معتبر در سطح تهران شرایطی ایجاد شده است تا با توجه به نیاز مراجعه کنندگان شرایط قسطی برای آن‌ها فراهم شود. کلینیک‌های معروفی چون بریس دنتال در تلاش هستند تا خدمات خود را با بهترین قیمت و به طور قسطی به بیماران عزیز ارائه دهند.