بلیچینگ در مطب یا منزل

بلیچینگ در مطب یا منزل

بلیچینگ در مطب بهتر است یا منزل؟ فرآیند بلیچینگ در مطب یا خانه چگونه انجام می‌شود؟ چه افرادی کاندیدای مناسبی برای سفیدی دندان با بلیچ کردن هستند؟

یکی از روش‌های ترمیم و زیباسازی دندان که این روزها مورد توجه بسیاری از افراد قرار گرفته بلیچینگ است که معمولا در مطب انجام شده و گاها با توجه به وضعیت مراجع شرایطی ایجاد می‌شود تا بتواند از آن در منزل نیز بهرمند شده و ظاهر دندان‌های خود را ارتقا بخشد. بر این اساس اگر به دنبال زیبایی چهره و افزایش اعتماد به نفس هستید و می‌خواهید با چهره‌ای گیرا و جذاب توجه افراد را به خود جلب کنید تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید تا به تمامی سوالات شما عزیزان پاسخ دهیم.

مقایسه بلیچینگ در مطب یا منزل

زمانی که صحبت سفید کردن دندان به میان می‌آید بسیاری از افراد بر این تصور هستند که باید این فرآیند به طور حرفه‌ای و زیر نظر دندانپزشک متخصص در یک کلینیک معتبر انجام شود، از جهاتی این موضوع کاملا درست است و در صورتی که یک دندانپزشک مراحل سفید کردن دندان با بلیچینگ را بر عهده گیرد قطعا نتایج خوبی را روی دندان‌های خود مشاهده خواهید کرد، اما گاها به دلایل مختلف افراد مجبور هستند که این اقدام را در خانه انجام بدهند. بر این اساس بلیچ دندان در مطب و منزل را از جهات گوناگون مورد بررسی قرار داده‌ایم تا جوانب منفی و مثبت را سنجیده و بهترین راه را برای دریافت خدمات دندانپزشکی انتخاب کنید.

هزینه بلیچینگ در مطب و منزل

یکی از مهم‌ترین تفاوت‌هایی که در مورد بلیچینگ در مطب یا منزل وجود دارد هزینه این دو روش درمانی است، به دلیل اینکه در مطب دندانپزشک به طور تخصصی با ابزارآلات پیشرفته به سفید کردن دندان می‌پردازد هزینه بالاتری از شما دریافت می‌کند. بدین ترتیب کیت‌های سفید کننده خانگی قیمت ارزان‌تری داشته و با هزینه کمتر قابل انجام هستند. در نتیجه بهتر است در ابتدا بودجه خود را مشخص کنید و از کارشناسان این حوزه مشورت بگیرید. از عواملی که در تعیین هزینه موثر می‌باشند را باید میزان دوز پراکسید هیدروژن در متریال بلیچ در نظر گرفت. موضوع مهم دیگر زمان است. به دلیل اینکه در مطب این کار در زمان کمتری انجام می‌شود قیمت بیشتری خواهد داشت.

کیفیت بلیچ کردن دندان در خانه و کلینیک

بی شک کیفیت بلیچ کردن دندان در مطب دندانپزشکی بالاتر بوده و این به متریال، غلظت و زمان این روش درمانی بستگی دارد. بر این اساس اگر در خانه هستید برای بالا بردن میزان اثر بخشی درمان باید زمان قرار گرفتن متریال روی دندان را افزایش دهید. تحقیقات انجام شده در این زمینه نشان داده که هر دو تکنیک از نظر بیماران مطلوب هستند و به خوبی دندان را سفید می‌سازند بر این اساس با خیال راحت در منزل یا مطب این فرآیند را انجام دهید.

کیفیت بلیچ کردن دندان در خانه و کلینیک

زمان بلیچینگ در خانه و مطب

یکی از پارامترهایی که باید پیش از بهرمندی از بلیچینگ دندان در تهران به آن دقت داشت زمان سفید کردن دندان است، متریال کیت سفید کننده که در دسترس مراجع قرار می‌گیرد نسبت به مواد مورد استفاده در کلینیک تفاوت‌هایی دارد به همین دلیل تغییر رنگ دندان در خانه بیشتر طول می‌کشد. بر این اساس اگر یک هفته بلیچینگ در خانه را با غلظت 10 تا 16 درصد انجام دهید 2 الی 4 درجه رنگ دندان‌ها روشن‌تر می‌شند و این می‌تواند معادل با یک بار بلیچینگ در مطب دکتر با غلظت 35 درصدی باشد. بدین ترتیب نتایجی که با یک بار مراجعه به دندانپزشک مشاهده می‌کنید برابر با 14 روز بلیچ در منزل در نظر گرفته می‌شود.

مزایا و معایب بلیچینگ  در منزل

بلیچینگ در منزل به دلیل اینکه در هر زمان در منزل انجام شده و نیاز به کمک ندارد باعث شده تا این روزها طرفداران بسیار زیادی پیدا کند. همچنین قیمت مناسبی دارد و شرایطی را ایجاد می‌کند تا در مدت زمان مشخص دندان خود را سفید کنید. این روش معایبی نیز دارد که برخی از آن‌ها به صورت زیر تعریف می‌شوند.

 1. در صورتی که این روش درمانی را بیش از دو بار در طول روز انجام دهید ممکن است به ساختار دندان آسیب وارد شود.
 2. زنان باردار نباید به دنبال استفاده از این روش باشند چرا که ممکن است به سلامت آن‌ها آسیب وارد شود.
 3. با استفاده از نوشیدنی‌های رنگی و مصرف دخانیات در زمان کوتاه رنگ دندان ممکن است به حالت اولیه بازگردد بر این اساس همواره پس از نوشیدن قهوه و چای دهان خود را بشویید.

مزایا و معایب بلیچینگ در کلینیک

از جمله از مزایای بلیچینگ در کلینیک به شرح زیر تعریف می‌شوند.

 • نتایج به راحتی پس از پروسه درمان قابل مشاهده است.
 • از بهترین و بی خطرترین روش‌های سفید سازی دندان است.
 • به دلیل اینکه دوز غلظت پراکسید در این روش، میزان سفید کنندگی بالا بوده و در یک جلسه درمان می‌توانید نتایج را مشاهده کنید.

علاوه بر مزایا برخی از معایب این روش عبارتند از:

 • نسبت به هوم بلیچینگ هزینه بالاتری داشته و برای همه مقرون به صرفه نیست.
 • فاکتورهای مهمی از جمله سن، رنگ دندان و وراثت روی نتایج موثر واقع می‌شوند.
 • این روش برای سفید کردن دندان دائمی نبوده و در صورتی که نتوانید رژیم غذایی خود را رعایت کنید به مرور رنگ اصلی دندان باز می‌گردد.

بلیچینگ در مطب دندان پزشکی

بلیچینگ دندان در مطب توسط افراد کارشناس این حوزه انجام شده و تمامی نکات ایمنی به بهترین شکل رعایت می‌شود به همین دلیل نیاز نیست نگران آسیب دیدن ساختار یا مینای دندان خود باشید. این افراد از بهترین متریال با غلظت بالا استفاده می‌کنند تا در بازه زمانی کوتاه دندان‌های زیبا و مرواریدی رنگی داشته باشید. روش‌های مختلفی برای این روش درمانی در کلینیک وجود دارد که دندانپزشک با توجه به اینکه بیمار چه بودجه‌ای دارد از روش زوم یا عمیق بهرمند می‌شوند که قیمت نهایی آن‌ها را مثل هزینه کامپوزیت دندان توسط متخصصین مشخص می‌شود. در روش عمیق لکه‌ها کاهش پیدا کرده و میزان آسیب به حداقل خواهد رسید، این روش برای افرادی که دارای دندان حساس هستند نیز بهترین گزینه می‌باشد. روش زوم برای افرادی که تمایل دارند در یک جلسه به نتایج دلخواه برسند مناسب بوده و به زمانی معادل با 45 دقیقه نیاز دارد. همچنین شرایطی را ایجاد کرده تا دندان‌ها 10 سایه روشن‌تر از رنگ فعلی خود شوند. بر این اساس بلیچینگ در کلینیک دندان پزشکی می‌تواند یک انتخاب هوشمندانه برای افرادی باشد که به دنبال دندان‌هایی زیبا و درخشان هستند.

فرآیند سفید کردن دندان ها با بلیچینگ در خانه

فرآیند سفید کردن دندان‌ها با بلیچینگ در خانه به طرق مختلف انجام می‌شود. که برخی از آن‌ها به شرح زیر هستند.

 1. استفاده از ژل و چسب سفید کننده که به طور مستقیم روی دندان قرار گرفته و باید 1 الی 2 بار به مدت 10 تا 14 روز با استفاده از فرچه مخصوص روی دندان قرار گیرد. نتایج آن نیز تا 4 ماه روی دندان باقی می‌ماند.
 2. بلیچینگ با استفاده از ژل و پلاک شرایطی را ایجاد می‌کند تا بتوانید ژل را بر پایه پروکسید همانند کلینیک روی دندان قرار داده و دندان را سفید کنید. لازم به ذکر است که این نوع متریال باید تا چند ساعت در طول روز روی دندان باقی بمانند. این فرآیند می‌بایست 4 هفته ادامه پیدا کند تا نتایج آن قابل مشاهده باشد. توجه کنید که ژل فرم دندان را به خود بگیرد در غیر این صورت روی لثه ریخته و ممکن است باعث التهاب یا سوختن شود.
 3. قلم سفید کننده نیز یکی از روش‌هایی است که بازه ماندگاری کوتاهی داشته و به دلیل اینکه حاوی پروکسید کاربامید است در طی 15 جلسه دندان را سفید می‌کند. در طول روز 2 بار از این قلم استفاده کنید تا بتوانید به مرور زمان نتایج آن را روی دندان‌های خود مشاهده کنید.

فرآیند سفید کردن دندان ها با بلیچینگ در خانه

کاندیدای مناسب برای بلیچینگ در منزل یا مطب

در صورتی که دندان‌هایی سالم دارید که به مرور با خوردن نوشیدنی‌های رنگی دچار تغییر رنگ شده‌اند بهترین انتخاب بلیچینگ دندان در مطب یا منزل است. افرادی که دارای رنگ دندان زرد هستند کاندیدای مناسبی برای بهرمندی از این خدمات هستند چرا که این نوع متریال روی دندان زرد تاثیرات بیشتری داشته و برای دندان قهوه‌ای کمتر موثر ظاهر شده است. علاوه بر این اگر متوجه شدید که دندان به رنگ خاکستری یا بنفش درآمده پیشنهاد می‌کنیم خدمات دیگر دندان پزشکی را در نظر بگیرید. بدین ترتیب بهتر است به کلینیک متخصص این حوزه مراجعه کرده و با متخصصین صحبت کنید.

با توجه به اینکه چه بودجه‌ای در اختیار دارید این امکان را دارید تا کیت مخصوص سفید کردن دندان را تهیه کرده و در خانه به سفید کردن دندان بپردازید، در غیر این صورت به کلینیک‌های معروف در سطح تهران از جمله بریس دنتال مراجعه کرده و از خدمات این مرکز دندانپزشکی استفاده کنید تا در زمان بسیار کوتاه شاهد زیبایی و سفیدی دندان‌های خود باشید. کارشناسان این کلینیک به تمامی سوالات شما عزیزان پاسخ داده و مشاوره ارائه می‌دهند تا بتوانید بهترین روش را برای ترمیم و زیبایی دندان خود انتخاب کنید بر این اساس کافیست با شماره‌های موجود در وب سایت تماس بگیرید یا به طور حضوری به این دندانپزشکی مراجعه کنید.

سئو جاب تیم

سئو جاب تیم

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها